mosh
07 بهمن 1401 - 15:10

آغاز عملیات اجرایی ۱۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی جهش مسکن در شهرستان نی‌ریز

عملیات اجرایی یک‌ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با حضور استاندار فارس، مدیرکل راه و شهرسازی استان و دیگر مدیران استانی و محلی در شهرستان نی‌ریز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در چهل و چهارمین سفر شهرستانی خود، به منظور بررسی میدانی پروژه‌های عمرانی، درمانی، اقتصادی، فرهنگی و آیین شروع عملیات اجرایی احداث 1500 واحد مسکونی طرح نهضت ملی جهش مسکن به شهرستان نی‌ریز سفر کرد. 

وی یکی از شعار‌های اصلی دولت سیزدهم را ایجاد اشتغال و احداث مسکن عنوان کرد و افزود: در حوزه اشتغال با اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، در 10 ماه از سهمیه‌ای که برای آن مشخص شده بود عبور کردیم، امیدواریم در دو ماه پیش رو نیز تعداد بیشتری ایجاد اشتغال شود.

استاندار فارس با اشاره به اینکه از چهار میلیون مسکن ابلاغی در کشور در چهار سال، سهم استان فارس 240 هزار واحد مسکونی است، اظهار داشت: پس از ثبت نام و صلاحیت‌سنجی از متقاضیان، 136 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وی ادامه داد: با همت اداره کل راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شهرداری‌های استان و سایر دستگاه‌های درگیر در احداث منازل مسکونی از جمله آبفا، برق و شرکت گاز، اتفاقات خوبی صورت گرفته است که امیدواریم مردم از عملکرد دولت سیزدهم در احداث مسکن ملی راضی باشند.

استاندار فارس با بیان اینکه 1700 نفر در شهر نی‌ریز واجد صلاحیت نهضت ملی جهش مسکن شناخته شده‌اند، اظهار داشت: امروز شاهد آغاز به کار احداث 1500 واحد در این شهر هستیم و پیمانکار طرح متعهد شده است حداکثر در دو سال تمام واحد‌های مسکونی را در اختیار مردم قرار دهد.

وی بر رعایت فرهنگ دینی و اعتقادی مردم در ساخت منازل مسکونی تاکید کرد و افزود: مصرانه پیگیر هستیم تا همزمان با احداث منازل مسکونی، سایر اماکن مورد نیاز و ضروری مردم از جمله کتابخانه، مسجد، درمانگاه، مدرسه، زمین چمن و پاسگاه انتظامی به منظور تامین امینت در محدوده‌های این طرح ساخته شود.

ضرورت گسترش فعالیت دارالقرآن نی‌ریز با توسعه فضای فیزیکی بیت الاحزان

استاندار فارس ضمن بازدید از دارالقرآن شهرستان نی‌ریز با بیان اینکه اگر قرار است دنیا به مدینه‌ فاضله تبدیل شود و مکان امنی برای زندگی بشریت باشد، راهی به جز توسل و تمسک به قرآن وجود ندارد.

ایمانیه با بیان اینکه عده‌ای همت کردند و میزبان عزیزان جوان و نوجوان شدند که مایه‌ افتخار است و با هیچ کار مادی و مالی نمی‌توانیم آن را جبران کنیم، افزود: روز قیامت قرآن، اهل خودش را شفاعت می‌کند، امیدواریم که این توفیق نصیب ما هم شود.

وی بر ضرورت توسعه و افزایش فضای فیزیکی این مجموعه تاکید کرد و اظهار داشت: توسعه این مرکز از موارد ضروری و قابل توجه است؛ احداث فاز دوم این مجموعه در طبقه فوقانی همین مکان با همکاری شهرداری نی ریز از روز میلاد امام عصر (عج) آغاز می‌شود و امیدواریم حداکثر در مدت یک سال مورد استفاده قرار گیرد.

صاحبان سرمایه و صنایع نسبت به وظیفه‌ اجتماعی خود اقدام کنند

استاندار فارس در حاشیه بازدید از روند اجرایی احداث مجموعه فرهنگی ورزشی شهید سلیمانی شهر نی‌ریز که با همکاری شهرداری و سرمایه گذاری شرکت فولاد غدیر نی‌ریز در دست انجام است، کار شرکت فولاد غدیر را بسیار زیبا و قابل تقدیر عنوان کرد و افزود: برای رفاه اجتماعی و در قالب مسئولیت اجتماعی، شرکت فولاد غدیر اقدام به احداث پارکی در این منطقه کرده که امیدواریم سال آینده فاز اول آن مورد استفاده مردم این شهرستان قرار گیرد.

وی، این اقدام را به عنوان نمونه و الگویی برای سایر صنایع و صاحبان سرمایه معرفی کرد و اظهار داشت: صنایع و صاحبان در کنار فعالیت‌های تولیدی به مردم منطقه خودشان ارائه خدمت کنند و زمینه‌ نشاط و تفریح مردم مبتنی بر اخلاق اسلامی را فراهم آورند.

استاندار فارس همچنین به پارک ویژه بانوان در این منطقه اشاره کرد و افزود: بانوان اساس و بنیان خانواده‌های ایرانی و اسلامی هستند و اصلی‌ترین نقش را در خانواده ایفا می‌کنند؛ اساس اجتماع جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی بر حق مسلم بانوان در امر ورزش و تفریح با حفظ موازین شرعی تاکید کرد و اظهار داشت: حاکمیت وظیفه دارد امکانات مورد نیاز بانوان را، به جهت تفریح و نشاط ایشان فراهم کند؛ امیدواریم با همکاری و مشارکت صنایع و صاحبان سرمایه بتوانیم حداقل یک مورد از این پارک را در شهر‌های استان احداث کنیم.

آغاز عملیات انتقال آب از سد چشمه عاشق به بخش ریزآب

ایمانیه همچنین ضمن بازدید از سد چشمه عاشق، دستور آغاز عملیات اجرایی انتقال آب از این سد به بخش قطرویه را صادر کرد و گفت: انتقال آب از این سد به بخش قطرویه و روستا‌های ریزآب بالغ بر 40 میلیارد تومان هزینه دارد، که توسط شرکت فولاد غدیر نی‌ریز در قالب صندوق مسئولیت اجتماعی تامین خواهد شد؛ شرکت مجری این طرح از شرکت‌های توانمند کشور است؛ لذا امیدواریم تا قبل از تابستان 1402 آب آشامیدنی سالم به بخش قطرویه و ریز آب برسد.

وی همچنین به بازدید از ساختمان بیمارستان قدیم شهر نی‌ریز اشاره کرد و گفت: خواسته‌ مردم این شهر وجود یک درمانگاه شبانه روزی در مرکز شهر است، با توجه به بُعد مسافتی که بیمارستان جدید شهرستان با مرکز شهر دارد، مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کمترین زمان ممکن نسبت به راه‌اندازی درمانگاه شبانه روزی در ساختمان بیمارستان قدیم اقدام کند.

بازدید از کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز

نماینده عالی دولت در فارس در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز، تولید در همه‌ زمینه‌ها در کشور را از ضروریات و اولویت‌های دولت عنوان کرد و گفت: امسال سال تولید، اشتغال و توجه به علم و دانش است؛ این کارخانه‌ مجهز، از ابتدا با درایت و تخصص بنا گذاشته شده و در عرصه‌ فعالیت‌های اجتماعی نیز نقش خود را برای مردم منطقه ایفا کرده است.

استاندار فارس به اشتغال معلولین در این واحد اقتصادی اشاره کرد و افزود: این کارخانه در به‌کارگیری توانخواهان عزیز فعالانه ظاهر شده که جای تشکر و قدردانی دارد؛ لازم است سایر تولیدکنندگان و حتی ادارات دولتی سهمیه 3 درصد اشتغال از جامعه‌ معلولین را رعایت کنند.

انتهای پیام/424/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000866