mosh
11 اسفند 1401 - 10:41

رقابت بیش از ۱۰ هزار داوطلب آزمون دکتری در خراسان رضوی

مشهد ـ مسئول حفاظت سازمان سنجش در خراسان رضوی گفت: آزمون دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با رقابت ۱۰ هزار و ۷۶۱ داوطلب از خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی قاسم زاده اظهار کرد: آزمون دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با رقابت ۱۰ هزار و ۷۶۱ داوطلب از خراسان رضوی صبح پنجشنبه همزمان با سراسر کشور آغاز شد که پنج هزار و ۶۹۳ نفر از این داوطلبان مرد و پنج هزار و ۷۴ نفر زن هستند.

مسئول حفاظت سازمان سنجش در خراسان رضوی بیان کرد: هشت هزار و ۴۰۷ نفر از داوطلبان آزمون دکتری خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد در قالب ۱۲ حوزه امتحانی به رقابت می‌پردازند.

وی گفت: کمترین تعداد داوطلبان با جمعیت ۸۸ نفر در مجتمع آموزش عالی تربت جام ثبت شده است که از این تعداد ۳۱ نفر زن و ۵۵ نفر مرد هستند.

قاسم زاده بیان کرد: ۵۳ شهروند معلول در آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ از خراسان رضوی شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۲۰ زن و بقیه مرد هستند و اکنون در حوزه‌های مختلف آزمونی که متناسب با شرایط آنها فضاسازی شده در حال رقابت علمی هستند.

مسئول حفاظت سازمان سنجش در خراسان رضوی افزود: علاوه بر داوطلبان آزمون دکتری در مشهد، ۸۸ نفر در مجتمع آموزش عالی تربت جام، ۵۸۰ نفر در دانشگاه تربت حیدریه، ۶۵۶ نفر در حوزه امتحانی دانشگاه حکیم سبزواری، ۲۵۳ نفر در حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی قوچان، ۲۸۱ نفر در حوزه امتحانی شهر کاشمر و ۴۹۶ نفر در حوزه دانشگاه نیشابور، شرکت دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1067659