mosh
07 بهمن 1401 - 17:55

تکریم و تجلیل از خبرنگار پیشکسوت خراسانی در کاشمر

جمعی از مدیران رسانه‌ای خراسان رضوی و مسئولان شهر کاشمر ضمن عیادت از «محمد حسین پورحسن» نماینده روزنامه اطلاعات و خبرنگار پیشکسوت کاشمری در این شهرستان، از زحمات وی تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار تسنیم از کاشمر، حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد طاهری امام جمعه کاشمر، سید محسن فرجادی سرپرست روزنامه اطلاعات در خراسان رضوی، مجتبی نوریان و محمد جواد رنجبر اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی، رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر، رئیس کانون بسیج رسانه این شهرستان و چند تن از مدیران مسئول باسابقه نشریات کاشمر با حضور در منزل محمد حسین پورحسن خبرنگار پیشکسوت کاشمری و نماینده روزنامه اطلاعات در این شهرستان، از وی که چند سالی است به دلیل عارضه قلبی، در منزل بستر بیماری است، عیادت و ضمن تقدیر و تکریم، برای وی آرزوی بهبودی کردند.

امام جمعه کاشمر در این آیین با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی موجود در این شهرستان، خواستار توجه بیشتر رسانه های کشوری و معرفی این ظرفیت ها شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جواد طاهری افزود: متاسفانه شهرستان کاشمر آن طور که باید در سطح ملی شناخته شده نیست و می طلبد رسانه های کشوری در این زمینه فعال تر شوند.

وی با تقدیر از زحمات چند ده ساله پورحسن و همچنین پرستاری های همسر وی، ادامه داد: برای حمایت از این خبرنگار قدیمی، پیگیری های لازم را انجام می‌دهیم.

سرپرست روزنامه اطلاعات در استان خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: پورحسن از نیمه دوم دهه 30، نماینده روزنامه اطلاعات در شهرستان کاشمر بوده است و مکاتبات و پیگیری های وی در زمان تاخیر ارسال روزنامه به این شهرستان که نشان از دلسوزی و تعهد و وجدان کاری وی دارد، در اسناد موسسه اطلاعات موجود است.

سید محسن فرجادی با ابلاغ سلام و تقدیر دکتر صالحی نماینده ولی فقیه و سرپرست روزنامه اطلاعات به پورحسن و با اشاره به تاکید ایشان بر تکریم پیشکسوتان موسسه اطلاعات، افزود: با دستور آقای دکتر صالحی، پیگیری های لازم برای حمایت از پورحسن و عضویت وی در صندوق هنر در حال انجام است.

وی همچنین خواستار پیگیری مدیران شهرستان کاشمر برای اعطای نشان فرهنگ و هنر به پورحسن شد.

سرپرست روزنامه اطلاعات با بیان اینکه نمایندگان روزنامه ها حلقه اتصال رسانه به بدنه جامعه هستند و اگر این عزیزان طی سالهای گذشته نبودند، رسانه ها در هویت یابی و فراگیری اختلال داشتند، افزود: نسل روزنامه و مجله خوان ثمره تلاش های امثال آقای پورحسن است.

فرجادی با اشاره به فضای رسانه ای کاشمر و تعدد رسانه های پرنشاط، فعال و مستمر مکتوب و برخط در این شهرستان گفت: یکی از دلایل زنده بودن رسانه در کاشمر تلاش های پورحسن در زنده نگه داشتن روزنامه اطلاعات و نشریات آن در این منطقه است.

وی با اشاره به خلاقیت های پورحسن در توزیع و فروش روزنامه و مجلات اطلاعات اظهار کرد: وی با توجه به سطح درآمد افراد مختلف به هر شیوه ای حتی نسیه فروشی روزنامه و مجله به افراد کم بضاعت و یا نمایش روزنامه و مجله پشت شیشه مغازه شان برای رویت افرادی که قصد یا توان خرید نشریات را نداشتند، اقدام می‌کرد.

سرپرست نمایندگی روزنامه اطلاعات در خراسان رضوی تاکید کرد: پورحسن صدای مردم کاشمر از دوره قبل و بعد از انقلاب بوده و راوی صادق دردها و مشکلات این منطقه در روزنامه اطلاعات به شمار می‌رود.

در ادامه حاضران به بیان خاطراتی از پورحسن پرداختند و با اهدای هدایایی از سوی موسسه اطلاعات، خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی و جمعی از مدیران رسانه های کاشمر، از تلاش های پورحسن تقدیر کردند.

انتهای پیام/282/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1001259