mosh
07 بهمن 1401 - 14:22

انتقاد امام‌ جمعه سنندج از گرانی‌های اخیر/ مردم توانایی خرید گوشت ندارند

امام‌ جمعه سنندج با اشاره به گرانی‌های اخیر در بازار گفت: یک کیلو گوشت قرمز در سنندج ۳۲۰هزار تومان شده و مردم فقیر توانایی خرید ندارند که می‌طلبد ‌مسئولان بازار را کنترل ‌و چاره‌ای بیندیشند.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان، اظهار داشت: کردستان مرکز علم، عرفان، معنویت و وحدت بوده و امروز یکپارچه اهانت به قرآن در سوئد را محکوم می‌کنیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه امروز دشمنان دین و قرآن به بهانه آزادی بیان هتک حرمت به انسان، مقدسات دینی و اهانت به قرآن را در دستور کار قرار داده‌اند، گفت: این اقدام رسوایی بزرگ برای خودشان است.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه از دیدگاه اسلام آزادی بیان به منزله ارزش نهادن به کرامت و عزت انسانی، رعایت عدالت و حقوق افراد جامعه است، تصریح کرد: هر کسی به قرآن اهانت کند، سرنوشت سپاه ابرهه در انتظارش است، چراکه خداوند خود حافظ کتاب آسمانی است.

وی توهین به هر فرد مسلمان را خلاف دیدگاه بشریت خواند و افزود: البته امروزه جوانان غربی به اسلام روی آورده چراکه می‌دانند که تنها راه قرآن و اسلام شکست‌ناپذیر است.

ماموستا رستمی با ذکر اینکه دشمنان بارها اذعان کرده تا زمانی‌که قرآن و وحدت در میان مسلمانان باشد، نمی‌توانند به اهداف خودشان برسند، تاکید کرد: باید جهان اسلام نسبت به این اهانت بی‌شرمانه به قرآن، ضمن حفظ اتحاد، وحدت و یکپارچگی خود، یکصدا به‌پا خیزند.

اقدام اروپا در ترویستی خواندن سپاه محکوم است

وی در واکنش و محکومیت اقدام اخیر اخیر اروپا در تروریستی خواندن سپاه اظهار کرد: سپاه پاسداران بزرگ‌ترین رکن رکین و نقطه قوت جمهوری اسلامی بوده و همه حامی این نهاد مقدس هستیم.

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد: از مجموعه دستگاه قضایی استان درخواست می‌شود که به مناسبت فرارسیدن این جشن بزرگ، بازداشت‌شدگان اتفاقات اخیر از زندان آزاد شوند چراکه عطوفت نظام فراتر از اینهاست و مردم کردستان نیز همواره در راه انقلاب فداکاری کرده‌اند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ایجاد اشتغال ویژه جوانانان، رسیدگی به مشکلات مردم و ساماندهی نقاط مرزی کردستان را ضروری دانست و یادآور شد: همه اقوام و مذاهب یکدل و یکصدا خدمات نظام را بازگو و امیدآفرینی کنیم.

مسئولان بازار را کنترل کنند

امام‌ جمعه سنندج با اشاره به گرانی‌های اخیر در بازار گفت: یک کیلو گوشت قرمز در سنندج 320هزار تومان شده و مردم فقیر توانایی خرید ندارند که می‌طلبد ‌مسئولان بازار را کنترل ‌و چاره‌ای بیندیشند.

ماموستا رستمی ابراز داشت: امیدوارم خداوند متعال امنیت کنونی را حفظ و همه ما را از آتش تفرقه و اختلاف دور کند.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000759